Mobilalkalmazás

A mobilfizetés ma már gyakorlatilag egyet jelent a bolti érintéses mobilfizetéssel, mely sok banknál saját mobilalkalmazásban jelent meg, de ma már a bankok térnek át Androidon a Google Wallet használatára. Ennek keretében a bankod által bedigitalizált bankkártyádat használod a mobilban, mely elkülönül a meglévő, fizikai bankkártyádtól. Tehát például ha letiltod a plasztik bankkártyádat, az nem vonatkozik feltétlenül a digitális bankkártyádra. Ugyanígy, eltérő lehet a két kártya lejárati ideje is.

A mobilfizetés során a mobiltelefonba bedigitalizált kártyád segítségével a mobiltelefonod érintésével fizethetsz azokon a helyeken, ahol van érintéses elfogadás.

A mobilfizetés előnye, hogy a kártya akár 1 forintos költésre is kér kódot (a képernyő felélesztéséhez), illetve hogy - kizárólag Android rendszeren - az NFC áramkör kikapcsolható.

A banki mobilalkalmazással pontosan úgy fizethetsz, mint a bankkártyáddal, de a PIN kódot lehet, hogy a POS-terminál helyett a telefonodon kell megadni, pontosabban a biometrikus azonosítást vagy az mPIN kódodat használhatod helyette.

A banki mobilalkalmazás azonban - akár támogatja a mobilfizetést, akár nem - sokkal többet tud az egyenleglekérdezésnél vagy az eseti átutalásnál. Némelyik appban elég sok mindent vásárolhatsz (akár még közlekedési mobiljegyet is), de fel tudsz tölteni mobilegyenleget, tudsz vásárolni autópálya-matricát vagy fizethetsz parkolást is.

Minden nagyobb banknak van mobilalkalmazása mind Android, mind iOS rendszerekre, de több bank a Huawei által kínált Harmony operációs rendszerre is fejlesztett appot.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Több bankkártya egymásra rakva
    Bankszámla

    Bankkártya: ezeket érdemes róla tudnod 2024-ben

    A bankkártyák alapvető fizetőeszközzé nőtték ki magukat mára, amire a koronavírus-járvány is rásegített. Bankkártyával és gyakran mobiltelefonnal fizető vásárlókat láthatsz magad körül a pénztáraknál és a pandémia alatt jelentősen felpörgött az internetes kártyás fizetés is. Ma már mindenhol általános az érintéses fizetés a boltokban, így a nagy techcégek fizetési applikációiba is integrálhatod a bankkártyádat. Útmutatónkban lépésről lépésre bemutatjuk, hogy mire figyelj a bankkártya használatkor, hogyan aktiváld és tiltsd le, milyen bankkártyák vannak és azt is, hogy külföldi használatnál hogyan legyél még nagyobb biztonságban.

    frissítve: 2024. január 27.
  • Hátradől egy ügyfél aki elégedett az erste netbank szolgáltatásával
    Bankszámla

    Erste netbank – ezt érdemes tudnod róla 2024-ben

    Az Erste netbank szolgáltatása korszerű és biztonságos szolgáltatásokat nyújt, ráadásul mindezt átszínezhető, fiatalos stílusban. Ebben az útmutatóban megismerheted az Erste netbank, vagyis George (mert neve is van) legfontosabb funkcióit és azt, hogy ezeket hogyan éred el. Olyan funkciókról is szót ejtünk, melyek el vannak rejtve a menüben, így jó eséllyel nem is találnál rájuk a napi pénzügyek intézése közepette.

    frissítve: 2024. január 1.
  • Revolut vagy UniCredit
    Bankszámla

    Készpénzfelvétel: a Revolut vagy az UniCredit az olcsóbb?

    Az UniCredit Bank színvonalas készpénzfelvételi szolgáltatást nyújt. Elég csak arra gondolni, hogy idehaza ők voltak az elsők a bankkártya nélküli ATM készpénzfelvételben. De vajon az UniCredit Bank kártyájával jársz jobban, vagy a Revolutoddal, ha készpénzt veszel fel? Mindjárt megtudod!

    frissítve: 2023. november 30.